Arcanum - Liečivé bylinky pre Vás

Stimulanty

Yerba maté - drvené listy (200g) 

Vaša cena:
Bežná cena:3,90 €
Ušetríte - zľava:15.38% / 0,60 €
Dostupnosť:na sklade
Množstvo:

Ilex paraguariensis (Cezmína paraguajská) je stále zelený strom z ktorého sa vyrába výborný čaj, nazývaný Yerba maté. V Európe ešte nie je tak populárne, ale v Argentíne je jeho spotreba 8 kg ročne na osobu.

Ilex je z čeľade cesmínovitých a dorastá do výšky maximálne 20 metrov, ale zvyčajne je vysoký 6 - 8 metrov. Kôra stromu je svetlá a hladká. Ideálnym miestom k rastu je okolie riek a lesy s nadmorskou výškou 500 až 700 mnm Stromu sa najlepšie darí v tieni. striedavé listy vajcovitého tvaru, světlezelné kvety a plodom sú červené guľovité kôstkovice s priemerom 0,5 cm. Ilex sa pestuje v Južnej Amerike, hlavne v Uruguaji, Paraguaji a Argentíne.

Ilex obsahuje veľké množstvo kofeínu, teobromínu a teofylínu a preto je považovaný za kvalitný stimulant. stimulujúce aj povzbudzujúce účinky bez nežiaducich účinkov. priaznivý vplyv na tráviacu sústavu, pomáha pri látkovej výmene a pri pravidelnom užívaní sa zlepšuje chrup. Obmedzuje príznaky únavy, zlepšuje sústredenosť, detoxikuje krv, napomáha srdcovej funkciu a funkciu obličiek. Zlepšuje imunitu človeka.

Zloženie: Ilex pobsahuje kofeín, vitamíny a antioxidanty (A, B1, B2, B3, B5, C, E), minerálne látky (mangán, horčík, vápnik, železo, fosfor, selén, hliník, draslík, kremík), alkaloidy, saponíny , flavonoidy, aminokyseliny

Dávkovanie: 2-3 polievkové lyžice sa zalejú 500ml horúcej vody

VAROVANIE: Ilex by nemali užívať ľudia s vysokým krvným tlakom a tehotné ženy.

Ponúkame Ilex drvený alebo pražený

« späť